News

Радіо Голос Столиці: «МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ ЕНЕРГО» НЕ СТАНЕ КОНКУРЕНТОМ «КИЇВЕНЕРГО» – ГЕРУС

Радіо Голос Столиці: «МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ ЕНЕРГО» НЕ СТАНЕ КОНКУРЕНТОМ «КИЇВЕНЕРГО» – ГЕРУС

Компанія «Місто для людей Енерго», що отримала ліцензію на виробництво і постачання теплової енергії в Києві, буде обслуговувати новозбудовані будинки або будівлі бюджетних організацій, що мають свої котельні, тому не буде конкурувати з міським монополістом в цій сфері.

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Про це сказав в ефірі радіостанції Голос Столиці колишній член Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

«Я б не називав його повноцінним конкурентом« Київенерго », тому що перш за все «Київенерго » є природним монополістом. Це означає, що там, де є мережа, завжди одна компанія. Тобто, ніхто собі в квартиру, в будинок не проводить дві теплотраси або два трубопроводи. Швидше за все, мова йде про окремі будинках, які мають свої котельні, особливо в нових будинках дуже часто є котельні на дахах. Або якщо це офісні приміщення, де також є автономне опалення. У таких будинках опаленням займаються інші компанії, а не «Київенерго». Вони можуть бути і не під’єднані до центрального опалення», – сказав він.

Герус підкреслив, що будинки, під’єднані до центральної мережі, і далі будуть користуватися послугами «Київенерго».

У свою чергу «Місто для людей Енерго», за його словами, швидше за все, буде виробляти тепло самостійно, використовуючи нові технології, а не закуповувати у столичного монополіста, оскільки в цьому немає економічного сенсу.

«Це досить вигідно, якщо будувати котельні не на газу, а біомасі. Це можуть бути пелети, дрова, тріска. Тоді застосовується тариф з коефіцієнтом 0,9 від газового, а собівартість істотно нижче. Але тут потрібно бути акуратними, тому що в реальності газ екологічно краще. Від біомаси, деревини більше викидів. Тому не скрізь можна таке поставити. Але в цілому в цьому був сенс в останні роки, і в Україні дуже багато котелень було переведено з газу на деревину, на біомасу », – зазначив експерт.

У той же час, він зазначив, що нова компанія на київському ринку може виробляти тепло використовуючи і газові котли, просто у неї вони можуть бути більш новими і давати більший ККД.

Джерело: https://gs.fm/opinion/20180207/6849651.html