Новини

Радіо Голос Столиці: «МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ ЕНЕРГО» НЕ СТАНЕ КОНКУРЕНТОМ «КИЇВЕНЕРГО» – ГЕРУС

Радіо Голос Столиці: «МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ ЕНЕРГО» НЕ СТАНЕ КОНКУРЕНТОМ «КИЇВЕНЕРГО» – ГЕРУС

Компанія «Місто для людей Енерго», що отримала ліцензію на виробництво і постачання теплової енергії в Києві, буде обслуговувати новозбудовані будинки або будівлі бюджетних організацій, що мають свої котельні, тому не буде конкурувати з міським монополістом в цій сфері.

Про це сказав в ефірі радіостанції Голос Столиці колишній член Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

«Я б не називав його повноцінним конкурентом« Київенерго », тому що перш за все «Київенерго » є природним монополістом. Це означає, що там, де є мережа, завжди одна компанія. Тобто, ніхто собі в квартиру, в будинок не проводить дві теплотраси або два трубопроводи. Швидше за все, мова йде про окремі будинках, які мають свої котельні, особливо в нових будинках дуже часто є котельні на дахах. Або якщо це офісні приміщення, де також є автономне опалення. У таких будинках опаленням займаються інші компанії, а не «Київенерго». Вони можуть бути і не під’єднані до центрального опалення», – сказав він.

Герус підкреслив, що будинки, під’єднані до центральної мережі, і далі будуть користуватися послугами «Київенерго».

У свою чергу «Місто для людей Енерго», за його словами, швидше за все, буде виробляти тепло самостійно, використовуючи нові технології, а не закуповувати у столичного монополіста, оскільки в цьому немає економічного сенсу.

«Це досить вигідно, якщо будувати котельні не на газу, а біомасі. Це можуть бути пелети, дрова, тріска. Тоді застосовується тариф з коефіцієнтом 0,9 від газового, а собівартість істотно нижче. Але тут потрібно бути акуратними, тому що в реальності газ екологічно краще. Від біомаси, деревини більше викидів. Тому не скрізь можна таке поставити. Але в цілому в цьому був сенс в останні роки, і в Україні дуже багато котелень було переведено з газу на деревину, на біомасу », – зазначив експерт.

У той же час, він зазначив, що нова компанія на київському ринку може виробляти тепло використовуючи і газові котли, просто у неї вони можуть бути більш новими і давати більший ККД.

Джерело: https://gs.fm/opinion/20180207/6849651.html